دسته بندی نشده

توری سرندی ضد سایش

توری سرندی ضد سایش

توری سرندی ضد سایش

توری سرندی ضد سایش، معروف به Chain Link Wire Mesh، یک نوع توری بافته‌شده است که به دلیل ویژگی‌های آن از جمله مقاومت در برابر سایش و کاربردهای گسترده، در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع توری به ویژه در صنایع غذایی، ریخته‌گری، معدن و صنایع دیگر به کار می‌رود. اهمیت بالای آن در شرایط سخت و توانایی ضدسایش بودن مفتول آن، باعث می‌شود که در شرایط مختلف به دوام باشد و بتواند با استفاده از مواد مقاوم، تحت فشار و شرایط سخت عمل کند. این توری، به دلیل ویژگی‌های مانند مقاومت و دوام، به عنوان یک راه‌حل مطمئن برای بسیاری از صنایع با شرایط سخت، مورد توجه و استفاده قرار می‌گیرد.

محصول پیشنهادی: مفتول استیل

کاربرد توری سرندی ضد سایش در صنعت :

توری سرندی ضد سایش در صنایع مختلف به‌عنوان یک ماده بسیار کاربردی به‌کار می‌رود. این نوع توری در موارد زیر کاربرد دارد:

  1. ساخت قفس برای حیوانات و پرندگان: توری سرندی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا قفس‌هایی برای حیواناتی ساخته شود که قابلیت کنترل ندارند. همچنین، در حصارکشی اطراف این قفس‌ها از این نوع توری استفاده می‌شود.
  2. صنعت معدن: این توری برای غربالگری، دانه‌بندی، و سرند کردن سنگ‌های معدنی به‌کار می‌رود. این توری برای جداسازی و تفکیک مواد معدنی مختلف در فرآیند استخراج و پردازش مواد معدنی بسیار مفید است.
  3. مناطق نظامی و حساس استراتژیک: این نوع توری به دلیل مقاومت و استحکامش در مناطقی که نیاز به حصارکشی یا محافظت دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این امکان را فراهم می‌کند تا مناطق نظامی و استراتژیک محافظت شوند.
  4. صنایع غذایی: در صنایع غذایی، توری سرندی جهت دانه‌بندی مواد خام و مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این توری به‌عنوان یک فیلتر برای جداسازی و دسته‌بندی میوه‌ها و سایر مواد غذایی در فرآیند تولید مواد غذایی به کار می‌رود.

توری سرندی ضد سایش چیست و چه کاربردی دارد؟

دسته بندی توری های سرندی :

توری‌های سرندی در اصل از جنس‌ها و مواد مختلفی ساخته می‌شوند که هر کدام ویژگی‌ها و کاربردهای خاص خود را دارند. این توری‌ها شامل:

  1. توری سرندی فولادی: این نوع توری از فولاد ساخته شده است و از جنس فولاد کربنی یا آلیاژهای فولادی ساخته می‌شود. این نوع توری به دلیل مقاومت و استحکام بالا، بهره‌وری درازمدت و قابلیت مقاومت در برابر فشار و ضربه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  2. توری سرندی آهنی: این نوع توری از آهن ساخته شده و معمولاً دارای قدرت کمتری نسبت به توری‌های فولادی است. اما به دلیل ویژگی‌های زیبایی ظاهری، همچنین هزینه کمتر، برخی از کاربردهای دیگر در صنایع سبک و مصارف غیرصنعتی دارد.

با اینکه توری سرندی آهنی و توری سرندی فولادی اشاره شده‌اند، هر یک از نوع توری‌های سرندی دیگر نیز کاربردها و ویژگی‌های خاص خود را دارند که بسته به شرایط مورد نظر و نیازهای صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

توری سرندی آهنی

توری‌ها اغلب از مفتول‌های کم کربن و با کیفیت بالا تهیه می‌شوند. ابتدا مفتول‌ها در کوره‌های پز شده و گرم شده و سپس از طریق فرآیندهای کشش و رساندن به قطر مورد نظر تهیه می‌شوند. بعد از آن، این مفتول‌ها به صورت سفارشی تولید می‌شوند با قطرهای مختلف از ۱ الی ۹ میلیمتر و در چشمهای مختلف. قطر و ابعاد چشمها بسته به نیاز و سفارش مشتریان تنظیم می‌شود. پس از تولید، توری‌های ساخته شده به بازار عرضه می‌شوند و برای مصارف مختلفی از جمله در صنایع ساختمانی، صنایع معدنی، و سایر صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند. این توری‌ها اغلب بر اساس سفارشات و نیازهای خاص مشتریان تولید و توزیع می‌شوند تا در کاربردهای مختلف به‌کار گرفته شوند.

توری سرندی فولادی (ضد سایش)

توری سرندی فولادی تولید می‌شود با استفاده از مفتول پرکربن و با کیفیت بالا، معمولاً بر اساس استانداردهای مختلفی که ابعاد ۱۰۰۲۰۰ و ۱۵۰۱۰۰ سانتیمتری را شامل می‌شود، ساخته می‌شود. این نوع توری سرندی دارای ویژگی‌های ضد سایش بوده و در صنایع مختلفی مانند صنایع معدن، ساختمان، راه‌سازی و پتروشیمی به عنوان وسیله‌ای برای غربالگری مواد سخت و نرم به‌کار می‌رود. قابلیت ضد سایش این توری سرندی باعث می‌شود تا به خوبی در مواجهه با مواد سخت و استفاده در محیط‌هایی که دارای سایش قوی هستند، عملکرد مطلوبی ارائه دهد.

نکاتی جهت طولانی شدن عمر توری سرندی

توری سرندی ضد سایش در زمان استفاده خود، از لاستیک سرند بهره می‌برد که بین سرند و توری قرار می‌گیرد. این لاستیک باعث جلوگیری از پارگی و ترک‌هایی در توری شده و هنگام عبور حامل‌ها و فرآیند غربالگری، از ساییدگی و آسیب به توری جلوگیری می‌کند.

در صنایع معدنی، نحوه طراحی قالب‌ها برای غربالگری و سرندکاری حامل‌ها و مواد معدنی، اندازه چشمه‌ها و ضخامت مفتول مورد توجه قرار می‌گیرد. این عوامل موثر در افزایش عمر مفتول و کاهش ساییدگی و خستگی ناشی از عبور حامل‌ها در کارخانه‌های شن و ماسه هستند. به این ترتیب، توجه به این نکات موجب می‌شود که فرآیند غربالگری به خوبی انجام شده و همچنین توری دارای مقاومت بیشتری در برابر سایش و خستگی باشد، که هر دو به طولانی شدن عمر مفتول در کارخانه‌های تولید شن و ماسه کمک می‌کنند.

کاربرد توری سرندی ضد سایش

اشکال توری سرندی در بازار

توری‌های سرندی به دو شکل رولی و برگی تولید و عرضه می‌شوند. توری‌های برگی به صورت صفحات یا برگ‌ها در بازار عرضه می‌شوند و مثلاً توری نوع برگی آن، اندازه چشمه‌های ۳ تا ۷ سانتیمتر را دارد. از سوی دیگر، توری‌های رولی به شکل رول یا نیر به بازار عرضه می‌شوند و به عنوان مثال توری نوع رولی آن اندازه چشمه‌های ۱ تا ۵ سانتیمتر را دارد. این نوع تنوع در اندازه‌های چشمه‌ها بر اساس نیازهای مختلف مصرف‌کنندگان و صنایع مختلف تولید می‌شود و به بازار عرضه می‌گردد.

محصول پیشنهادی: توری استیل

کاربرد های دیگر توری سرندی در صنعت

توری‌های سرند برای صنعت فیلترسازی نیز به‌کار می‌روند. این توری‌ها برای ساخت فیلترهای روغن برای صافی کردن روغن و همچنین برای فیلتراسیون هوا به کار می‌روند. نوع استیل توری‌ها در صنایع غذایی به صورت صفحه‌های برگی تولید می‌شود. این توری‌ها به عنوان بخشی از فیلترهای استفاده شده در این صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند، سبب صافی کردن روغن یا فیلتراسیون هوا می‌شوند تا مواد آلوده را از جریان روغن یا هوا جدا کرده و کیفیت آنها را بهبود دهند

جمع بندی

در این مطلب به بررسی انواع مفتول و کاربرد های آن پرداختیم. استیل مارکت به عنوان مجموعه تخصصی در زمینه ی فروش انواع محصولات استیل مانند:استیل فلزی، توری استیل، سیم مفتول استیل، مفتول استنلس استیل گرید 204، مفتول استنلس استیل گرید 304، مفتول استنلس استیل گرید 316، مفتول نرم فعالیت دارد. جهت خرید استیل فنری کافیست با شماره پشتیبانی استیل مارکت ۵-۶۶۷۹۰۸۳۴-۰۲۱ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *